2017

2016’nın en güzel belki de tek güzel olayı biricik kızım Umay’ın ailemize katılması oldu benim için…

2016 ülke genelinde siyasi çalkantılar ve artan terör olaylarının etkisiyle oldukça karamsar bir yıldı. Her aklı başında bireyin mutlaka ki bu durumlardan rahatsız olduğuna inanıyorum, inanmak istiyorum.

Haliyle bu karamsarlık içerisinde baba olmak elbette içinde bulunduğumuz hayatı, ülkeyi daha da sorgular hale getiriyor.

Son yıllarda hep söylediğim, sık sık tekrara düştüğüm bir şey var “bu ülkede bence en zor şeylerin başında evlat sahibi olmak (yaradan aratmasın) ve de sonrasında evlat büyütmek”.

Nedenleri de gayet ortada aslında, gıda terörü o kadar ayyuka çıktı ki ülkede tabiri caizse “kabuklu yumurta” alırken bile düşünür olduk. Sağlığımızı hiçe sayıyor çoğu sanayi üretimi gıda ürünü. Haliyle bu şartlar altında sağlıklı beslenme zorlaştıkça çocuk sahibi olma oranları da giderek azalıyor ülkemizde. Çocuk sahibi oldun bu defa da ülkede artan terör olayları ile hayatımız hiçe sayılıyor.

 

Sözün özü; Bütün umutsuzluklara, karamsarlıklara rağmen umutsuz yaşanmıyor. Yaradan 2017’de ülkemize ve de dolayısıyla bizlere selamet versin. Gönül rahatlığı ile evlatlarımızı yetiştirebileceğimiz bir yıl olur inşallah…

6 Ocak 2017

2017
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz